Технології

У Південній Кореї представили домашній принтер для друку їжі

Що потрібно для того, щоб приготувати їжу? Природно, продукти! Насправді, вже через кілька років відповідь може бути не настільки однозначною. Адже нещодавно в рамках конференції Experimental Biology 2018 група вчених з Південної Кореї представила домашній 3D-принтер для їжі, який може друкувати їжу з урахуванням особистих переваг, а також особливостей метаболізму кожної конкретної людини.

Дослідники зібрали прилад, який може відтворювати фізичні властивості і нанорозмірну текстуру продуктів харчування, використовуючи для цього поживні порошкові інгредієнти. Виготовляється порошок наступним чином: поживні речовини (в основному, білки і вуглеводи) за допомогою кріогенного помелу сировини подрібнюють при температурі в мінус 100 градусів Цельсія. Після цього при впливі тиску, високих температур і води вміст перетворюється в пористу плівку.

Сам же процес «приготування» мало чим відрізняється від вже звичного в нашому житту 3D-друку. «Принтер-кухар» накладає поживні речовини шарами, після чого зверху «друкується» текстура продукту. Коли друк завершено – продукт готовий до використання або подальшої обробки.

Вчені сподіваються, що їхній винахід буде затребуваний в майбутньому, так як, за прогнозами фахівців, до 2050 року населення Землі збільшиться до 10 мільярдів чоловік. А такий спосіб приготування їжі може врятувати багатьох від голоду, а також зменшити витрати на доставку, зберігання та транспортування. За словами одного з авторів винаходу доцента кафедри Ewha Womans University, Джин-Кью Рі,

«Наша розробка дозволить створювати харчові продукти з необхідним вмістом поживних речовин з контрольованою швидкістю перетворення і складом. За допомогою 3D-друку страви можуть бути створені у відповідності з потребами користувача і бути максимально корисні для його здоров’я».

Кнопка «Наверх»