Здоров'я

Громадський туалет: що можна підчепити?

Ситуація: сечовий міхур вже дзвенить у всі дзвони, і ви забігаєте в першу-ліпшу кабінку в громадському туалеті, клацнули замком на дверях, віртуозно розтібаєте штані і сідаєте на «порцеляновий трон», сидіння якого (як ви з жахом відзначаєте) ще зберігає мокрі сліди попереднього відвідувача.

Перша думка: «У мене буде сифіліс/хламідія/герпес/СНІД і, ймовірно, лобкові воші!»

Найгірше, що може статися

Сама по собі сеча не несе вам ніякої загрози, навіть якщо вона потрапить до вас на руки, а з них перекочує на обличчя (о, жах!), говорить професор мікробіології та патології при Нью-Йоркській школі медицини Філіп Т’єрно. Оскільки сеча зазвичай не містить в собі небезпечних мікробів. Звичайно, дотик до інших поверхонь в громадських вбиральнях несе в собі ризик підчепити з чужих брудних рук застуду, грип — звичайний і шлунковий, інфекцію стафілокока і стрептокока, каже Т’єрно: «але цей ризик можна звести нанівець, якщо ретельно помити руки з милом після відвідування вбиральні».

Що, швидше за все, відбудеться

Максимум: у вас буде мокрим те місце, яким ви сіли на унітаз. Та ні, ви не підчепите нічого з перерахованого вище при контакті з сечею. «Вірус імунодефіциту (ВІЛ) передається через кров або при статевому контакті — не через сечу», пояснює професор Т’єрно. Хламідія у жінок «засідає» глибоко в шийці матки — те ж саме стосується і вірусів папіломи людини. Вірус герпесу живе всередині клітин і швидко гине за межами організму, тому і цей ризик можна скинути з рахунків. Сифіліс і лобкові воші передаються через статевий контакт. У лобкових вошей немає як таких «ніжок» для переміщення по гладкій поверхні унітазу, а сифіліс в сучасному суспільстві настільки рідкісний, що ймовірність підчепити його дорівнює нулю. Крім того, всі ці мікроорганізми дуже крихкі і не здатні вижити поза теплом тіла.

«У різних мікробів різні здібності до виживання, каже Т’єрно. — Віруси гинуть першими, у бактерій цей процес може зайняти від декількох хвилин до декількох годин».
Тому можете не застеляти сидіння унітазу туалетним папером, а просто протріть його, щоб уникнути мокротиння.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button