Головна / Людина / Музика полегшує біль і тривогу при операції

Музика полегшує біль і тривогу при операції

Як виявили вчені з Університету Цюріха, прослуховування музики до, під час і після операції полегшує біль і тривогу у пацієнтів. Пацієнти, які слухали свої улюблені мелодії, також мали більш низький кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень, ніж ті, хто цього не робив. При цьому переваги музики було більшими, коли пацієнти самі підбирали свої власні плейлисти, кажуть експерти.

8aee84723d741177e4e63ec7c75bfe02

Для оцінки впливу музики на результати хірургічних операцій вчені проаналізували дані 47 досліджень за останні 15 років, в тому числі 26 досліджень, які розглянули вплив прослуховування музики до хірургічного втручання, 25 – прослуховування музики в операційній кімнаті і 25 – прослуховування музики під час відновлення після операції.

В цілому, музика була пов’язана з зменшенням болю на 31%, зменшенням використання знеболюючих препаратів на 29% і зниженням занепокоєння на 34%. Крім того, музика знижувала артеріальний тиск на 40%, а частоту серцевих скорочень – на 27%. Коли пацієнти вибирали свої власні мелодії, переваги музики іноді збільшувалися, підкреслюють фахівці. Так, самостійний вибір музики був пов’язаний із зменшенням болю на 35%, в той час як музика, підібрана медичним персоналом, знижувала біль лише на 26%. Мелодії, підібрані самостійно, також зменшували тривожність на 47%, в той час як обрана медиками музика – лише на 6%. Дослідниками не було виявлено жодної різниці в ефективності впливу музики, підібраної персоналом або самостійно, на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск пацієнтів.

Так як багато пацієнтів мають смартфони з улюбленими музичними композиціями, інформування пацієнтів перед операцією про позитивний вплив музики на їх фізичний та психологічний стан може дозволити зменшити витрати і сприяти більш швидкому відновленню після операції, кажуть експерти. Крім того, про позитивні ефекти музики повинні бути обізнані лікарняний персонал і члени сім’ї пацієнта.

Натхнення: healthvesti.com