Головна / Екологія / Вся правда про мережеві сонячні електростанції

Вся правда про мережеві сонячні електростанції

У всьому світі застосуванні сонячних електростанцій вже давно визнано ефективним способом економії електроенергії. Більш того, якщо сонячний генератор здатний компенсувати втрати в централізованих мережах, його використання може приносити ще й прибуток.

27-11-15-foto-600x288-1

У нашій країні інтерес до сонячних електростанціям спочатку виник завдяки регулярному підвищенню тарифів на електроенергію для підприємств.

У цих умовах використання енергії сонця стає все більш актуальним і вигідним. При виборі джерела альтернативного електропостачання варто звернути увагу на мережеву сонячну електростанцію від http://solarled.com.ua. Розглянемо основні особливості електростанції цього типу.

Сонячні мережеві електростанції приваблюють своєю простотою, надійністю і відносно низькою вартістю в порівнянні з автономними електростанціями. Їх безсумнівним достоїнством є те, що вони не вимагають багато місця. Вся конструкція, включаючи блок сполучення з мережею, може розташуватися на даху.

По суті мережева станція являє собою сонячний генератор без накопичувача енергії. Основні елементи електростанцій цього типу — сонячні панелі і спеціальний мережевий інвертор. При цьому вкрай важливо підбирати сонячні панелі з однаковими характеристиками. В іншому випадку вся послідовна мережа працюватиме за характеристиками панелі з найгіршими параметрами.

У той же час на відміну від станцій з накопичувачем можливості мережевих електростанцій обмежені. Мережева сонячна електростанція не може працювати автономно. Раз немає накопичувача, значить, у відсутності сонячного світла вона не здатна генерувати енергію. Тому в темний час доби і коли не вистачає потужності електростанції, електрика береться з мережі. Виходить, що використання мережевої станції допомагає суттєво економити витрати на електроенергію. Однак, повністю відмовитися від підключення до централізованої мережі, на жаль, не вийде.

Звідси зробимо висновок, що мережеві сонячні електростанції найдоцільніше використовувати на підприємствах, офісних будівлях, різних торгових центрах, оскільки в цих установах максимальне споживання електроенергії відбувається у світлий час доби.

На закінчення торкнемося немаловажного питання для будь-якого споживача — питання вартості та окупності. Важливо відзначити, що комплектуючі для мережевих сонячних електростанцій виробляються, в тому числі, і у нас. Це визначає відносно прийнятні ціни і знижує залежність підсумкової вартості станції від курсу валют. Що стосується терміну окупності, то він безпосередньо залежить від зміни тарифів на електроенергію. За розрахунками на сьогоднішній день мережева сонячна електростанція повністю окупить себе через 7-8 років.