Екологія

На АЕС “Фукусіма-1” стався витік радіоактивної води

Токійська енергетична компанія TEPCO повідомила в п’ятницю про протікання резервуара з рідкими радіоактивними відходами на території аварійної АЕС “Фукусіма-1”, зруйнованої під час сильного землетрусу і цунамі в 2011 році.

be19a4e869e3b10c826f30fff9025342
Як повідомляється на сайті компанії TEPCO, у четвер було помічено, як зі з’єднувального фланця одного резервуара капала вода, у зв’язку з чим з нього відкачали рідину. У п’ятницю було підтверджено, що витік радіоактивної води припинився.

Аналіз показав наявність у воді, що витекла цезію-134 в концентрації 44 беккереля на літр, цезію-137 в концентрації 260 бекерелів на літр, вміст кобальту-60 досягало 200 бекерелів на літр, а сурми-125 становило 780 бекерелів на літр.

Всього спливло понад 30 літрів радіоактивної води, яка змішалася з дощовою водою навколо контейнера.

Читайте також: 

Проблема радіоактивної води стала однією з найбільш гострих після аварії на АЕС в Фукусімі. Вона постійно накопичується в підземних приміщеннях станції в результаті охолодження реакторів, і їх кількість зростає через приплив ґрунтових вод, що просочуються з боку гір.

Наприкінці березня компанія TEPCO приступила до заморожування ґрунту для створення до кінця року “захисної стіни” навколо реакторів для запобігання радіоактивного забруднення ґрунтових вод.

Найбільша аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася в березні 2011 року слідом за потужним землетрусом магнітудою 9,0. Радіація стала забруднювати атмосферу і морську воду. Повна ліквідація наслідків аварії, як очікується, займе близько 40 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button