Екологія

У Нью-Мексико побудують експериментальне екомісто без жителів

У пустелі американського штату Нью-Мексико зведуть футуристичне місто. Будівлі будуть функціонувати за рахунок «зеленої енергії», а автомобілі пересуватися по вулицях без водіїв завдяки системі навігації. У проект мають намір вкласти близько $1 млрд. Дивно, але це місце буде абсолютно безлюдним.

Центр інновацій, тестування і оцінки (CITE) планують звести біля міста Демінг в Нью-Мексико, в 30 милях на північ від мексиканського кордону. Це стане експериментом в області міського планування. Очікується, що в безплідній пустелі з’являться алеї, школи і багатоповерхівки; вся інфраструктура буде розрахована на 35 тис. осіб, які насправді жити тут не будуть.

Новатори з усього світу будуть працювати в підземній лабораторії, яка стане свого роду міським мозком. Саме сюди почнуть надходити дані з датчиків, встановлених в секторах, в яких тестуються різні передові технології.

Реалізацією проекту займеться приватна компанія Pegasus Holdings. Як зазначив її виконавчий директор Пол Фейлер, місто буде поділено на спеціалізовані райони, зайняті високотехнологічними об’єктами.

Поновлювані джерела енергії — енергія сонця, вітру, геотермальні джерела і навіть біоенергетичні рослини — будуть тестуватися разом з новими формами очищення води та проектами з кібербезпеки.

На думку Фейлера, такого роду безпрецедентні можливості привернуть великі уми зі світу в кращі університети США для роботи в середовищі, яке «дасть більш точні і достовірні дані, ніж приземлені випробування і моделювання».

Ми зможемо побачити частково брудне навколишнє середовище, в якому багато чого буде відбуватися. У багатьох існуючих лабораторіях в основному незаймане середовище, в якому необхідно фіксувати зміни, але потрібен певний крок між цими лабораторіями і цим ринком, де можна побачити, що буде працювати в реальному житті, — пояснив він.

В рамках проекту передбачається працевлаштувати 350 чоловік, крім того, будуть найняті до 3,5 тис. підрядників.

Хоча реалізація проекту CITE в життя ближче, ніж коли-небудь, його старт систематично переноситься. Перш ніж проектувальники зупинилися на пустелі Нью-Мексико, були розглянуті і інші варіанти розміщення.

Відбулися значні затримки, пов’язані з необхідністю переконатися в тому, що ми знайшли правильне місце. Ми вважаємо, що знайшли зараз приголомшливе місце, і напевно, це на краще, що інші території не підійшли, — зазначив Фейлер.

Очікується, що роботи розпочнуться вже у вересні 2016 року. За оцінками, на перших порах буде потрібно від $550 млн до $800 млн, однак щоб довести проект до кінця, будуть потрібні додаткові інвестиції.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button