Фото

На антарктичному острові знайшли озеро рідкої лави

Геологи підтвердили існування лавового озера в кратері острівного вулкана на антарктичному острові. Супутникові спостереження показали, що на віддаленому, вкритому снігом острові Сондерс у крайній Південній Атлантиці, в кратер діючого вулкана гори Мішель зберігається стабільне озеро рідкої лави. Про це пишуть британські геологи в статті, опублікованій в Journal of Volcanology and Geothermal Research.

Незважаючи на регулярну появу в художніх та документальних фільмах, лавові озера утворюються дуже рідко.

На антарктическом острове нашли озеро жидкой лавы

Більш ніж півтори тисячі вулканів Землі вони є лише у восьми: на Ньїрагонго в Конго, Ертале в Ефіопії, Еребусі в Антарктиді, гавайському Ясуре, у Амбріма на островах Вануату, Масаї в Нікарагуа, плюс озеро, виявлена на острові Сондерс. За оцінками вчених, температура його озера лави досягає 1280 °C, а розміри — від 90 до 215 метрів.

Вперше ознаки існування лавового озера були помічені на супутникових знімках ще в 1990-е, проявившись температурними аномаліями. Однак підтвердити ці спостереження не вдавалося: район Південних Сандвічевих островів важкодоступний і віддалений від областей, що цікавлять навіть супутники зондування Землі.

До найближчої суші — Фолклендів — звідси понад 1500 кілометрів. Схили кратера покриті товстим шаром льоду і снігу, а над вершиною постійно клубочиться дим. Лише об’єднавши знімки, отримані зондами Landsat, Sentinel-2 і ASTER, вченим вдалося отримати дані з потрібним роздільною здатністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments