Фото

У “чарівному дзеркалі” за допомогою світла знайшли рідкісне зображення Будди (фото)

Куратори відкрили приховане зображення Будди в дзеркалі, що зберігається в архівах. Про знахідку повідомляє Live Science.

Куратори художнього музею Цинциннаті в США знайшли в архіві раніше невідоме «чарівне дзеркало». Промінь світла, що падає на його поверхню, створює зображення Будди. Дослідники відзначають, що всього в світі відомо тільки про три подібні об’єкти, що містять буддистські символи.

Під час роботи в архіві Хоу-мей Сун помітила дзеркало діаметром близько 23 см, до якого була прикріплена яскраво червона нитка. Ця робота, яка зберігалася в архіві більше 50 років, але раніше не була класифікована, нагадала досліднику «чарівні дзеркала», які вона бачила на виставках. Направивши промінь світла на його поверхню, Хоу-мей побачила зображення сидячого Будди.

Будда в дзеркальному відображенні. Зображення: Cincinnati Art Museum

“Чарівні”, “прозорі” або “світлопроникні” дзеркала — це вид мистецтва, який вперше з’явився в Китаї за часів династії Хань (202 р. до н. е. — 220 р. н. е.). Коли на них проектується світло, дзеркала здаються прозорими і розкривають приховані символи або декоративний малюнок.

Дослідники відзначають, що передня частина дзеркала являє собою поліровану відбиваючу поверхню, а зворотна сторона відзначена шістьма ієрогліфами, які утворюють ім’я Будди Амітабхи.

Чарівне дзеркало. Зображення: Cincinnati Art Museum

Стародавні чарівні дзеркала надзвичайно важко виготовити, і вони дуже рідкісні. Крім дзеркал династії Хань в Шанхайському музеї, відомі тільки два інших подібних дзеркала з буддистськими мотивами: перше знаходиться в Токійському Національному музеї, а інше — в Метрополітен-музеї. Обидва дзеркала були виготовлені в Японії в період Едо (1603-1867).

Попередні дослідження дзеркала з Цинциннаті показують, що воно більш давнє, ніж два інших екземпляри, і зроблено в Китаї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments