Всесвіт

Для заселення чужої планети потрібно 40 тисяч осіб

Якщо люди коли-небудь зважаться колонізувати планету за межами Сонячної системи, то їм знадобиться космічний корабель неймовірних розмірів. Нове дослідження показало, що чисельність колонії для далеких міжзоряних польотів повинна налічувати 20-40 тисяч осіб. Саме стільки людей зможе забезпечити генетичну та демографічну різноманітність, необхідну для виживання протягом тривалої космічної подорожі і після неї.

foto_cikavosti_01.08.2014-013

Дослідники раніше вважали, що кілька сотень людей буде достатньо, щоб заснувати міжзоряне поселення на чужій планеті або поблизу неї. Однак пізніше вони вирішили переглянути цю цифру. Адже загибель великої кількості членів екіпажу в разі непередбаченої катастрофи може загрожувати всій місії, пише видання Space.

Читайте також: Роль релігії в міжзоряних космічних мандрівках

У квітні в журналі Acta Astronautica з’явилося дослідження, в якому антрополог Камерон Сміт з Портлендського державного університету в американському штаті Орігон розглядав міжзоряну подорож тривалістю близько 150 років. Ці терміни узгоджуються з розрахунками неприбуткової організації Icarus Interstellar, яка разом з DARPA, Nasa і Foundation for Enterprise Development займається плануванням польотів до далеких зірок. Проект Starship Project, анонсований в січні 2012 року, ставить за мету здійснити пілотовану міжзоряну подорож до 2112.

Для реалізації поставленої мети потрібно цілий ряд технологій, в тому числі технологія викривлення простору-часу, що дозволяє в короткі терміни долати міжзоряні відстані зі швидкостями вище швидкості світла. Проект також передбачає будівництво автономного космічного корабля-колонії. На сьогоднішній день NASA і DARPA окремо інвестували в цей проект 100 тисяч і 1 мільйон доларів, відповідно.

Розрахунки Сміта, які він навів на недавньому заході NASA Future In-Space Operations (FISO), базуються на теорії популяційної генетики і комп’ютерному моделюванні. Ідеальною («безпечною»), на думку вченого, є цифра в 40 тисяч чоловік, з яких 23 тисячі – це чоловіки і жінки репродуктивного віку.

Ця цифра може здатися великою, але вона цілком виправдана. Така чисельність дозволить уникнути міжродинні схрещування, забезпечити високу генетичну різноманітність, врахувати демографічні зміни і пережити як мінімум одну серйозну катастрофу – йдеться в статті. 40 тисяч чоловік можуть гарантувати здоров’я популяції в п’яти поколіннях.

foto_cikavosti_01.08.2014-013-01

Сміт наводить аналогію з реального світу: для збереження видів хребетних на Землі необхідно виходити з 7 тисячі особин. Зменшення цієї цифри веде до поступового зникнення виду. На те є генетичні причини.

В якості запасного варіанту дослідник пропонує відправити разом з кораблем заморожені яйцеклітини і сперму для подальшого вирощування людей в космосі. Однак цей варіант серйозно не розглядався в його статті.

Читайте також: Експерт: колонізація Марса вигідна для бізнесу

Подібні міркування стосуються і колонізації Марса. Чим більше людей полетить на Червону планету, тим більший шанс на її успішне заселення.

Для міжзоряних подорожей потрібні зовсім нові технології. Збільшення швидкості сучасного космічного корабля в тисячу разів, на думку вченого, дозволить нам дістатися до найближчої до Землі зірки Проксима Центавра за 140 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button