Земля

Вчені розкрили, що знайшли в кельтській гробниці, якій 2300 років (фото)

Археологи виявили складений меч, ножиці та інші артефакти в кельтській кремаційній гробниці. Поховання знайшли випадково.

У Німеччині знайшли тайник з похоронним інвентарем, в тому числі складений меч, який, можливо, використовувався в бою, і добре збережені ножиці. Артефакти знайшли в кельтській кремаційній гробниці віком 2 300 років.

Серед інших предметів — частина щита, бритва, поясний ланцюг і наконечник списа. Дослідники вважають, що тут поховали двох людей — чоловіка і жінку. Між III і II століттям до нашої ери кельти, які проживали в континентальній Європі, спалювали мерців і ховали їх останки в ямах разом з майном.

Згідно із заявою, експерти, які займалися пошуком вибухових пристроїв, що залишилися з часів Другої світової війни, виявили поховання випадково.

Само по собі поховання — це дуже цікава знахідка, проте увагу дослідників привернув один могильний інвентар: ножиці для лівшів. Вони «добре збереглися», пишуть вчені. 12-сантиметрові ножиці використовували як в побуті, так і в ремісничому секторі, наприклад, при обробці шкіри або стрижці овець.

Зображення надано Максиміліаном Бауером, Баварське державне управління з охорони пам’яток

Що стосується меча, то його використовували в бою. Згідно із заявою, перед похованням його «нагріли, склали і, таким чином, зробили непридатним для використання». Спочатку довжина зброї становила 76 см.

Предмети доставили на зберігання до Державного управління охорони пам’яток.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button