Земля

Найспекотніші місця на Землі

Літо – це, як правило, довгоочікувана пора року після холодної зими. Але на Землі є ряд екстремальних місць, де теплі місяці згадують не з такою вже й радістю. Спека в таких регіонах досягає таких висот, що досягає меж можливого для людини. Пропонуємо відвідати галерею з 10 найспекотніших місць світу.

Даллол, Ефіопія

Даллол, Ефіопія

Це палюче місто в Афарской улоговині, Ефіопія, утримує перше місце за найвищою середньорічною температурою з коли-небудь зафіксованих. У період з 1960 по 1966 роки середня температура в Даллол становила 34,4 ° С (протягом дня ртутний стовпчик регулярно піднімався вище 38 ° С). Слід врахувати, що ці цифри – середньорічні показники, а це означає, що температура протягом року в Даллол знижується лише трохи. Таким чином, спека майже ніколи не припиняється в будь-який час року.

Сьогодні Даллол – місто-привид, але в 1960-х роках це було гірничорудне поселення. У число сучасних пам’яток входять вражаючі гідротермальні родовища, як показані на фото вище. Цікаво також відзначити, що Афарська улоговина, де розташований Даллол, – це вулканічно активний регіон, і вона розташована неподалік від однойменного вулкана. Таким чином, здається, що спека в місто надходить буквально звідусіль – від сонця зверху і вируючої лави знизу.

Тірат-Цві, Ізраїль

Тірат-Цві, Ізраїль

Тірат-Цві – це релігійний кібуц в Ізраїлі, розташований у долині Бейт-Шеан 220 метрів нижче рівня моря. Хоча річка Йордан, що знаходиться неподалік, підтримує родючість регіону, в літні місяці сонце буквально випалює долину. У червні 1942 року в поселенні була зафіксована найвища температура по всій Азії – 53,9 ° С.
Щоб сховатися від спеки, поселенці часто занурюються у ставки, що живляться джерелами, а кожен будинок обладнаний тентом, що забезпечує тінь.

Тімбукту, Малі

Тімбукту, Малі

Місто Тімбукту може похвалитися багатою і захоплюючою історією. Перебуваючи на перетині стародавніх сахарських торгових шляхів, воно колись було процвітаючим науковим центром і базою ісламу по всій Африці. Хоча місто і підтримує постійне населення, будучи також місцем зберігання найбільшої колекції стародавніх манускриптів, Тімбукту повільно відступає перед пісками пустелі Сахара. Основною місцевою проблемою є опустелювання, так як у місті з’являються великі дюни, а вулиці часто опиняються похованими під нанесеним вітром піском.

Температура тут зашкалює, часто спека реєструвалася на рівні вище 55 ° С. Доброю новиною є те, що в прохолодні води річки Нігер можна зануритися лише в 24 км від цього міста.

Кебілі, Туніс

Кебілі, Туніс

Як не дивно, пустельний оазис Кебілі в центральній частині Тунісу – це те місце, де люди рятуються від північноафриканської спеки. Принаймні, тут є пальми, що забезпечують тінь, і прохолодна вода. Але навіть при цьому Кебілі не чужі високі температури: тут ртутний стовпчик піднімається до рівня 55 ° С, і цей показник один з найвищих із зафіксованих в Африці.

Однак, місто мальовниче, і його варто відвідати, незважаючи на екстремальний клімат. Люди живуть тут практично відтоді, як нога сучасної людини ступила на поверхню Землі: існують неспростовні докази того, що Кебілі був заселений ще 200 000 років тому.

Руб-ель-Халі, Аравійський півострів

Руб-ель-Халі, Аравійський півострів

Будучи найбільшою безперервної піщаною пустелею в світі, Руб-ель-Халі охоплює майже третину Аравійського півострова і розташована на територіях Саудівської Аравії, Оману, Ємену та Об’єднаних Арабських Еміратів. Звичайно, тут жарко. Спекотно і сухо. Ртутний стовпчик досягає 56 ° С, а перепочинку від спеки не буває, так як звичайний рівень річних опадів ледве доходить до 3 см.
Пустеля Руб-ель-Халі настільки непривітна для людей, що її ніколи не перетинали пішки; до лютого 2013 року, коли південноафриканській команді вдалося її перейти.

Ель-Азізія, Лівія

Ель-Азізія, Лівія

13 вересня 1922 місто Ель-Азізія увійшло в історію, коли тамтешня метеорологічна станція зафіксувала найвищу температуру, що заміряли на Землі – спопеляючих 58 ° С. Рекорд діяв 90 років, поки Всесвітня метеорологічна організація в 2012 році не оголосила, що дані 1922 були помилковими.

Хоча рекорд Ель-Азізії був знятий, немає сумнівів, що цей регіон здатний продемонструвати такі показники, так як місцева річна температура регулярно досягає 48,9 ° С. Більше того, записи в лівійському місті Гадамес також впритул наблизилися до рекордного рівня.

Долина Смерті, Сполучені Штати Америки

Долина Смерті, Сполучені Штати Америки

Долина Смерті, розташована в каліфорнійській пустелі Мохаве, – це найнижчий, сухий і спекотний регіон в Північній Америці, що утримує світові рекорди з найвищим температур – 56,7 ° С. У 2012 році Всесвітня метеорологічна організація відзнаяила Долину Смерті, коли виявилося, що попередній рекордсмен Ель-Азізія продемонстрував помилкові показники.

Хоча цей спопеляючий сонцем ландшафт дійсно доходить до кордонів можливого, формам життя вдається існувати і тут. До ночі з укриттів виходять рисі, лисиці і гризуни, а на найвищих точках регіону знаходять прожиток товсторіг. І коли все ж випадає дощ, з випалених темниць з’являються рослини і покривають дно долини барвистим цвітінням. Часом здається, що це місце – притулок магії. Долина Смерті – це будинок для таємничо рухаючих каменів. Вони залишають слід свого маршруту як доказ пересувань, хоча процес руху ніхто і ніколи не бачив своїми очима.

Вогненні гори, Китай

Вогненні гори, Китай

Очевидно, своєю назвою Вогненні гори, що розташовані в китайській гірській системі Тянь-Шань, зобов’язані ефектним ярам, порізавших ландшафт з червоного пісковика і нагадують язики полум’я. Але назва з’явилася і з інших причин – ці гори обпалюючи гарячі.

Хоча через відсутність метеостанції прямі вимірювання температури не проводяться, супутник НАСА, обладнаний скануючим спектрорадіометром (пристроєм, здатним вимірювати температуру на поверхні планети з космосу), зафіксував одну з найвищих температур за всю історію вимірювань – 66,8 ° С. Цей показник, зареєстрований в 2008 році, став найвищим на Землі за той рік.

Бедлендс, Австралія

Бедлендс, Австралія

Австралія – це самий посушливий населений континент на Землі, більша його частина – це велика пустеля. Так як в цьому регіоні мешкає небагато людей, точні температурні дані практично відсутні. У таких віддалених регіонах просто немає підстав утримувати складну метеорологічну станцію.

Тим не менш, є дані про місцеві палючі температури, особливо під час періодів посухи, коли немає хмарного покриву, щоб заховати гарячі піски від нещадних сонячних променів. У 2003 році, який виявився особливо спекотним через південні температурні коливання Ель-Ніньо, супутник НАСА зафіксував у так званому регіоні Бедлендс температуру 69,3 ° С.

Деште-Лут, Іран

Деште-Лут, Іран

І ось воно – саме гаряче місце на Землі. Пустеля Деште-Лут – це настільки випалений і занедбаний регіон, що там просто нікому регулярно спостерігати температуру. Так, там така робота може виявитися просто жахливою.

Тоді як розташовувати у цій пустелі метеостанції є недоцільним, супутнику НАСА вдалося виміряти тамтешню температуру з космосу в ході семирічного дослідження. Протягом п’яти років – у 2004-2007 і 2009 роках – найспекотнішим місцем на Землі ставала саме пустеля Деште-Лут. У 2005 році була зареєстрована температура 70,7 ° С, і це стало найвищим показником з офіційно підтверджених на Землі.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button