Технології

На Філіппінах встановлять плаваючу систему накопичення електроенергії

Біля міста Мако (Філіппіни) встановлять великомасштабну плавучу систему накопичення електроенергії.

Проєкт першої у Південно-Східній Азії СНЕЕ реалізує фінська компанія W?rtsil?, передає energy-storage.news.

Систему накопичення електроенергії потужністю 54 МВт і енергомісткістю 32 МВт-год встановлять на баржі, яка належить компанії Therma Marine Inc і на якій наразі вже розміщена дизельна теплоелектростанція потужністю 100 МВт.

СНЕЕ надаватиме системні послуги відповідно до контракту, укладеного Therma Marine Inc з системним оператором Філіппін National Grid Philippines. Установка СНЕЕ на плавучу ТЕС скоротить час завантаження плавучої енергетичної баржі з 15 до 3 хв.

За словами представника W?rtsil?, спорудження першої плавучої СНЕЕ на Філіппінах свідчить про важливість використання гнучких енергоресурсів для досягнення поставлених цілей з розширення використання відновлюваних джерел енергії у регіоні. Хоча для Південно-Східної Азії це перша великомасштабна Плавуча СНЕЕ, W?rtsil? у цілому по світу вже встановила СНЕЕ сумарною потужністю 1 500 МВт на 26 плавучих дизельних ТЕС.

На Філіппінах, що складаються з безлічі островів з обмеженою кількістю земельних ділянок, придатних для будівництва електростанцій, станції, розміщені на баржах, розглядаються як одне з рішень у забезпеченні зростаючого попиту на електроенергію і суттєва допомога у розширенні використання ВДЕ. Згідно з державною статистикою, у структурі виробництва електроенергії в країні близько 10,5% займає гідроенергетика, 13,4% – геотермальна енергетика, близько 1% – вітрова і сонячна енергетика, близько 0,4% електроенергії виробляється з біомаси, а основна частка електроенергії – з вугілля, нафти й природного газу. Національна програма з використання ВДЕ (National Renewable Energy Programme, NREP), розроблена Міністерством енергетики Філіппін, спрямована на доведення потужності ВДЕ-генерації в країні до більш ніж 15 ГВт до 2030 року, включаючи збільшення потужності геотермальної генерації на 75%, гідрогенерації – на 160%, а також введення в експлуатацію понад 2 ГВт потужності вітрової й 284 -1 528 МВт сонячної генерації. Досягнення поставлених цілей допоможе країні підвищити частку ВДЕ-генерації у складі генеруючих потужностей в країні до 50-60%.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments