Земля

На Філіппінських островах знайшли невідомий науці вид людей

Вчені розповіли про те, як їм вдалося розшукати на Філіппінах сліди нового, раніше невідомого науці виду людей.

Callao Cave Archaeology Project Печера Кальяо

Останки як мінімум трьох людей раніше невідомого виду були виявлені на філіппінському острові Лузон ще в 2019 році. Новий вид отримав назву Homo luzonensis; його представники, знайдені на Філіппінах, жили понад 50 тисяч років тому.

У 2007 році дослідники знайшли на Лузоні плеснову кістку, яка належала представнику роду Homo, проте до будь-якого виду віднести її не вдалося. Нещодавно ж в тому ж місці, в печері Кальяо, в тому ж шарі були виявлені по дві фаланги пальців рук і ніг, частина стегнової кістки й сім корінних зубів, за якими дослідники описали новий вид людей: представники даного виду мали риси, властиві сучасним людям, і давніші риси, характерні для австралопітеків і парантропів (як з’явилися ці, давніші риси, дослідники не знають: можливо, вони є спадщиною від древніх предків, а можливо, з’явилися в результаті адаптації до життя на острові).

Як припускають дослідники за розміром зубів (які зазвичай (хоча й не завжди) відображають розміри тіла ссавців), Homo luzonensis були досить невеликими. На даний більш точно про розміри представників нового виду вчені не можуть, проте розраховують знайти нові фрагменти скелета, які дозволять це зробити. Виділити ДНК зі знайдених останків Homo luzonensis фахівцям не вдалося.

Коли і як Homo luzonensis з’явилися на Лузон, дослідники поки сказати не можуть. Недавні розкопки недалеко від печери Кальяо виявили останки вбитого носорога і кам’яні знаряддя, що датуються приблизно 700 000 років; чи мають відношення ці знахідки до Homo luzonensis, вчені розраховують дізнатися в майбутньому.

Робота, присвячена новим дослідженням, була опублікована в журналі Nature; коротко про результати повідомляє в прес-релізі на сайті ScienceDaily.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button