Земля

Вчені прогнозують настання льодовикового періоду

Подальше зростання глобальних температур на Землі може викликати різке похолодання на наступні два століття через породження ним короткочасної зупинки «конвеєра течій» в Атлантиці.

13-10-15-foto-600x429-1

«Клімат Землі почне відновлюватися приблизно через 40 років після того, як відбудеться зупинка циркуляції течій в Атлантиці, за умови, якщо антропогенна зміна клімату буде йти тими ж темпами, що і зараз», – розповів Сібрен Дрейфхаут з британського університету Саутгемптона.

Проте деякі країни, за його словами, наприклад Британія, знаходитимуться в полоні холоду більше століття.

Читайте також: 

Учений відзначив, що кліматологи в останні роки знаходять все більше свідчень того, що глобальний «конвеєр течій» сповільнюється. Його розрахунки показали, що зупинка цього «конвеєра» майже миттєво призведе до того, що наслідки антропогенної зміни клімату повністю обнуляться. У результаті середньорічні температури на Землі в наступні 50-200 років будуть не зростати, а падати.

Подібний сценарій, як стверджує Дрейфхаут, можливий, якщо середньорічні температури зростуть в порівнянні з доіндустріальним рівнями на чотири градуси Цельсія.

Катастрофа може трапитися в результаті танення і подальшого руйнування Гренландського льодового щита та блокування його холодними водами течій в Південній і Північній Атлантиці, уточнив учений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button