Земля

На Гаваях вулканічна лава створила 1.6 км нової землі

У результаті виверження вулкана Кілауеа відбулося утворення 1,6 км суші. Лава гавайського вулкану дійшла до затоки Капохо, за даними Геологічної служби США, при цьому відбулося випаровування найбільшого прісноводного озера на Гаваях. Його глибина в деяких місцях досягала десятків метрів.

Утворена лавою нова земля в затоці в найближчі роки буде не придатна для землеробства. Однак у силу вологості та інших кліматичних особливостей незабаром на ній почнуть з’являтися рослини — в першу чергу, папороті. Лава продовжує заповнювати затоку Капохо, нова земля вже оголошена частиною держави.

Виверження Кілауеа на Великому острові триває вже більше місяця, фахівці не можуть сказати, коли воно припиниться. За словами мера округу Гаваї Гаррі Кіма, в результаті руху потоків лави було знищено понад 600 будинків, також повністю знищена туристична інфраструктура на Великому острові (острів Гаваї).

Лава пройшла понад 2000 га, при цьому в деяких місцях товщина шару досягає 6 метрів. Раніше евакуація була добровільною, однак 1 червня влади зробили її обов’язковою для жителів деяких районів. Президент США Дональд Трамп оголосив Гаваї зоною стихійного лиха.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button