Наука

Вчені створять мову для спілкування з інопланетянами

За створення мови взялися учасники проекту METI, який створений для пошуку позаземного життя. А допоможе їм у цьому NASA.

Головна мета мови — переконати інопланетний розум у добрих намірах землян. Після закінчення розробки лінгвісти хочуть відправити в космос повідомлення, які інопланетяни зможуть прочитати, зрозуміти або осмислити яким-небудь іншим способом. Жодна із земних мов для цього не підійде — для спілкування з прибульцями необхідно щось зовсім інше.

Всі земні язики мають схожу структуру. Буде мова інопланетян хоч трохи нагадувати наші?

«Хомський (знаменитий лінгвіст, автор класифікації формальних мов. — ред.) завжди говорив, що якщо марсіани прилетять на Землю, їм здасться, що земляни говорять на діалектах однієї мови», — розповідає Дуглас Вакох, засновник проекту METI, створеного для передачі послання позаземним цивілізаціям. «Всі земні язики мають схожу структуру. Буде мова інопланетян хоч трохи нагадувати наші? Я сумніваюся».

Проте багато вчених — і в їх числі сам Хомський — впевнені, що для контакту досить мови з «земною» структурою. Вони впевнені, що інопланетяни точно так само навчаються своїх мов, як і ми — запам’ятовуючи постійно повторювані слова і складаючи їх у все більш складні пропозиції. Хоча це справедливо, тільки якщо мозок інопланетних істот хоч трохи схожий на наш, вважає Гонсало Муневар з Технологічного Університету Лоуренса. Більш того, у них і зовсім може не бути мозку в звичному нам розумінні, і принципи земної комунікації залишаться для них загадкою.

Незважаючи на всі розбіжності, вчені збираються серйозно взятися за розробку спільної мови для всього Всесвіту. Універсальний засіб комунікації нам необхідний — інакше взагалі незрозуміло, як діяти, якщо з нами захочуть поспілкуватися гості з глибин космосу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button