Земля

На Гаваях виявлено озеро з температурою води 80 ° С

Минулого року пілоти вертольотів, що пролітають повз вулкана Кілауеа, помітили загадкове озеро в кратері. Відтоді фахівці почали уважно стежити за об’єктом, використовуючи супутники NASA. Виявилося, що рівень води в озері постійно зростає, а в цьому році вчені встановили, що воно є і одним з найгарячіших водойм в світі! Температура води в озері дорівнює 80 – 85 ° C!

Така висока температура води поставила вчених у глухий кут, тому що у світі існує всього декілька настільки гарячих вулканічних озер. Зараз Геологічна служба США (USGS) уважно стежить за озером і вивчає залишкове тепло біля основи і в сусідніх газових вентиляційних отворах, які можуть нагрівати водойму. Хоча Кілауеа не вказує ознак швидкого виверження, експерти відзначають, що зміни температури озера «можуть бути провісниками майбутніх небезпек».

Вулкан Кілауеа – наймолодший і активний щитовий вулкан Гаваїв. Озеро, яке утворилося тільки торік, займає площу, що перевищує п’ять футбольних полів, і має глибину близько 30 метрів.

Озеро з’явилося через рік після виверження

Хоча вулкан вивергається і не показує ознак швидкої катастрофи, USGS уважно стежить за ним. Представники служби вже зібрали зразки з нагрітого озера і зараз працюють з телевізійними камерами, щоб простежити зміни температури.

«Вимірювати температуру води досить важко. Пара, що піднімається з поверхні, змішується з повітрям, стаючи холодніше. При цьому шар пари досить щільний, щоб спотворити дані поверхні води », – пояснює ситуацію Гавайська вулканологічна обсерваторія (HVO).

Зараз у вчених є два попередніх пояснення, чому температура озера така висока і чому вона може продовжувати зростати. Перша причина – це наявність залишкового тепла в щебені біля основи кратера. Порода могла бути нагріта лавовим стовпом до обвалу. Ще однією причиною можуть бути газові вентиляційні отвори, які викидають пар при температурі в 105 ° C!

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button