Земля

2015 може стати найтеплішим в історії спостережень

Закінчується всього лише третій місяць 2015 року, проте фахівці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) вже прогнозують, що цей рік може стати найтеплішим в історії спостережень.

1-22-03-2015-600-382

За даними Управління, січень 2015-го посів друге місце в рейтингу найтепліших січнів за версією NOAA, а лютий – перший в рейтингу найтепліших лютих. Середня температура поверхні суші і океану в минулому місяці була на 1,5 градуса за Фаренгейтом вище середнього значення для цього місяця за XX століття. При цьому лютий 2014-го зайняв всього лише 21 місце в рейтингу найтепліших других місяців року.

Читайте також: Глобальне потепління в дії (відео)

Також вчені звертають увагу на різні погодні аномалії, які були зареєстровані в поточному році. Так, північний схід США і Канади пережив цієї зими аномальні морози і снігопади, у той час як у Скандинавії, Росії і на західному узбережжі США спостерігалося значне потепління.

Відзначимо, що за останні 65 років в американському заполяр’ї відбулося стрімке скорочення водойм, викликане зміною клімату: 17% ставків Аляски за період з 1948 по 2010 роки зникло, а їх загальна площа скоротилася на 30%.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button