Всесвіт

На газових гігантах йдуть алмазні дощі

Експерименти в Берклі показали, що на газових гігантах, таких як Уран і Нептун, алмази можуть падати з неба. Те ж стосується і коричневих карликів – маленьких тьмяних зірок, які за розміром ледь перевищують Юпітер.

06a8f05b731105ab6429b8d9d087a4a0

На таких планетах дуже багато метану, який при звичайних для Урана і Нептуна надвисоких температурах і тиску може перетворитися в алмази.

За словами Лори Робін Бенедетті, аспірантки факультету фізики, алмази там падають з неба, як дощові краплі або град – це стандартна хімічна реакція, яку можна відтворити і на Землі.

Команда з Берклі відтворила необхідні умови і провела експеримент, і в результаті вийшов алмазний пил. Вчені стиснули рідкий метан в кілька сотень тисяч разів при дуже високому атмосферному тиску, а потім під тиском сфокусували на рідині лазерний пучок. В результаті метан нагрівся до приблизно до 2750 ° С, що призвело до утворення алмазного пилу.

Експеримент відкриває двері для вивчення цікавих видів хімічних реакцій, що відбуваються всередині планет і коричневих карликів. Тепер, коли стало можливим за допомогою технології відтворювати високий тиск і температуру на таких планетах і зірках, люди отримають куди більше перевіреної інформації про те, що там відбувається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button