Земля

На Європу обрушаться надпотужні блискавки

Надпотужні блискавки, які мають у тисячі разів більше енергії, ніж звичайний розряд, повинні потрясти Європи в листопаді-грудні 2019 року. Це відкриття належить вченим з Університету Вашингтона, які відстежували блискавки 20 років. Рідкісне і таємниче явище, відоме як «над блискавка», несе в собі більше 1 млн Дж, що достатньо для електрифікації середнього житлового будинку протягом місяця.

Дослідники досі не впевнені, як з’являються і за яким принципом діють ці надпотужні блискавки. Сезон над блискавок в Європі повинен початися в листопаді і триватиме до лютого.

Дані, які вчені збирали з 2000 року, показали, що лише 8 тис. з 2 млрд розрядів були над блискавками, що показує, наскільки вони рідкісні. Ба більше, вони мають тенденцію завдавати удару по воді. 90% ударів блискавки відбуваються над землею. Але над блискавки трапляються в основному над водою біля самого берега.

У 2012 році з-за сильного удару такої блискавки в штаті Оклахома стався струс місцевості, в окрузі були розбиті кілька десятків вікон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button