Земля

Собаки справляють нужду, орієнтуючись на північ

Як написано в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Zoology, коли собаки вибирають положення тулуба, щоб виправити нужду, їх внутрішні компаси воліють вибирати напрямок, орієнтуючись на північ.

Собаки справляють нужду, орієнтуючись на північ

Вчені з Німеччини під керівництвом біолога Сабіни Бегалл з університету Дуйсбург -Ессен (University of Duisburg – Essen) вивчали поведінку 70 собак 37 різних порід під час сечовипускання і дефекації в перебігу двох років. Дослідники помітили, що собаки, полегшуючись, воліють влаштовуватися в напрямку північ-південь але тільки за однієї умови – що магнітне поле стійке.

За заявою керівників вивчення, таке положення під час виправлення потреби приймали всі без винятку собаки. Але під час сечовипускання пси брали дещо інше положення – швидше за все, це пов’язано з необхідністю задирати лапу. Яким чином на вибір положення впливає задирание лапи, в даний момент вивчається.

Відзначимо, собаки не єдині тварини, що володіють такою здатністю. За словами вчених, магніторецепціі використовують бджоли, птахи і деякі види ссавців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button