Всесвіт

На Марсі знайшли таємничі магнітні імпульси

Магнітне поле Марса іноді починає пульсувати — дослідники не припускали, що на цій планеті відбувається таке явище. Інформацію про пульсації вдалося зібрати за допомогою апарату InSight, найближчим часом учені більш детально вивчать ці дані.

Це всього лише один з перших попередніх висновків, який можна зробити за допомогою інформації бортового приладу InSight. З моменту приземлення в листопаді 2018 року цей космічний апарат збирає інформацію, яка допомагає вченим краще зрозуміти природу і еволюцію Марса — вимірює температуру її верхньої кори, реєструє звуки землетрусів, вимірює силу і напрям магнітного поля планети.

Як показали кілька виступів на спільному засіданні Європейського конгресу з планетарної науки і Американського астрономічного товариства, у вчених з’явилися перші дані про магнітні пульсації на планеті.

Дані пристрої показують, що кора Марса володіє набагато більшою магнітною силою, ніж очікували вчені. Магнітометр InSight, розміщений на поверхні Марса, показав, що магнітне поле поблизу робота було приблизно в 20 разів сильніше, ніж припускали вчені.

InSight також виявив, що магнітне поле поблизу свого розташування і час від часу тремтіло. Це коливання відомо як магнітна пульсація, пояснює Меттью Філлінгім, фізик-космонавт Каліфорнійського університету в Берклі і член наукової групи InSight.

Ці імпульси є коливаннями напруженості або напряму магнітного поля. Дослідники планують надалі вивчити це явище більш детально.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button