Всесвіт

Астрономи знайшли найбільш далекий об’єкт Сонячної системи

Виявлена на віддалених околицях Сонячної системи карликова планета 2018 VG18 отримала неформальну назву Farout — від англійського «далеко». І дійсно, її орбіта в 120 раз перевищує орбіту Землі: це не тільки найдальший об’єкт Сонячної системи, але і перше тіло, виявлене далі 100 астрономічних одиниць (а.о.) від Сонця. Попередній рекордсмен — Еріда — знаходиться «всього лише» 96 а.о., а Плутон — у 34.а.о.

Астрономы нашли самый далекий объект Солнечной системы
Масштаби Сонячної системи: одна астрономічна одиниця відповідає середній відстані від Сонця до Землі / ©Roberto Molar Candanosa, Scott Sheppard, Carnegie Institution for Science

Про відкриття повідомив Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу. Знахідку зробила команда американських астрономів на чолі зі Скоттом Шеппардом (Scott Sheppard) з Інституту Карнегі. За допомогою розташованого на Гаваях восьмиметрового телескопа Subaru вчені вели пошуки гіпотетичної Планети Х. Деякі роботи вказують на існування такого тіла у далеких околиць Сонячної системи, хоча виявити його безпосередньо досі не вдається.

Астрономы нашли самый далекий объект Солнечной системы
Farout на знімках Subaru / ©Scott Sheppard, David Tholen

Вперше астрономи помітили Farout на знімках, зроблених 10 листопада 2018 року, а потім виявили карликову планету і в раніше отриманих даних чилійського телескопа Magellan. Це дозволило встановити її орбіту, розміри і яскравість. За оцінками вчених, діаметр Farout складає близько 500 кілометрів (третина від Плутона). Рожевий блиск її поверхні, мабуть, вказує на те, що вона покрита льодом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button