Земля

На основі нявкання вчені створили спеціальну музику для кішок (відео)

Американські вчені створили першу в світі музику, спеціально налаштовану на слух кішок – на основі їх же власних звуків. Ритм цих композицій наслідує муркотіння, а мелодії – нявканню на високій частоті. Про нову музику розповідається в журналі Applied Animal Behaviour Science, а коротко про дослідження повідомляє Daily Mail.

1-27-02-2015-600-399

«Ми все ще погано розуміємо, яка музика подобається домашнім тваринам. Голоси кішок на октаву вище високого голосу людини. Крім того, в них багато рідкісних для нашої музики ковзаючих частот », – розповідає психолог Чарльз Сноудон. Вчені прагнули не імітувати нявкання, а створити щось, що подобається і кішкам, і людям. Вони уникали найвищих частот: таке нявкання у котячих асоціюється зі страхом і погрозами.

Читайте також: Музика в офісі покращує продуктивність працівників

Далі дослідники випробували свої творіння на 47 кішках обох статей. Для порівняння вони програвали тваринам близькі по ритму і мелодіям композиції класичної музики – «Елегію» Г. Форе і фрагмент з «оркестрові сюїти номер 3 в ре мажор» І. С. Баха. З’ясувалося, що кішки набагато частіше підходять до людей і труться об них при прослуховуванні музики, написаної спеціально для них. Найбільше інтересу до музики показали молоді тварини (така ж ситуація і серед людей).

http://youtu.be/i1HWC6M7CeQ

На думку Сноудона, музика, яка власникам домашніх тварин представляється релаксуючою, не обов’язково надає таку ж дію на їх вихованців. Він стверджує, що для кожного виду тварин слід створювати свою особливу музику. Той же колектив учених з Вісконсинського університету в Мадісоні вже придумував мелодії для тамаринів (південноафриканських мавп), повністю байдужих до людської музиці.

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button