Земля

Причиною масового вимирання видів стало зіткнення Землі з кометою

Велика частина мегафауни Північної Америки зникла близько 13 000 років тому, в кінці плейстоценового періоду. Причина цього масового вимирання до останнього часу були невідома вченим.

Група дослідників, до складу якої входив професор Університеті Санта Барбари Джеймс Кеннет (James Kennett), прийшла до висновку, що основною причиною масового вимирання видів стало зіткнення Землі з кометою. Ця гіпотеза припускає, що Пізній Дріас – період глобального похолодання близько 12 800 років тому – настав в результаті зіткнення з космічним об’єктом. Це зіткнення вчинило сильний вплив на навколишнє середовище і призвело до зникнення більшої частини різновидів великих тварин, які населяли Америку.

foto_cikavosti_04.09.2014_011-01

У дослідженні, яке було опубліковано в Journal of Geology, Кеннет і група вчених з різних країн сфокусувалися на характер і розподіл наноалмазів, – одного з видів речовин, що утворилися під час цього зіткнення. Вчені виявили, що безліч таких крихітних алмазів знаходиться на площі понад 50 мільйонів квадратних кілометрів у Північній Півкулі. Цей тонкий, багатий вуглецем шар часто можна побачити, як тонку чорну лінію, яка знаходиться на глибині кількох метрів під поверхнею.

Читайте також: Астероїд кардинально змінив розвиток нашої цивілізації

Кеннет та інші члени команди досліджували наноалмази в 32 різних місцях в 11 країнах в Північній Америці, Європі і на Середньому Сході.

В результаті дослідження був ідентифікований тонкий шар, який містить багаті поклади наноалмазів, появу яких можна пояснити тільки космічним зіткненням. Так само на межі Пізнього Дріасу вчені виявили підвищений вміст сферул, що залишилися в результаті зіткнення, скла, який утворився після того, як порода розплавилася під впливом високої температури, вугілля, вуглецевих кульок, осмію, платини та інших матеріалів. Але в даній роботі вчені сфокусувалися виключно на наноалмазах, які були знайдені в різних формах, в тому числі кубічних (форма алмазів, яка використовується у виробництві коштовностей) шестикутних кристалів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments