Всесвіт

Фізики виявили нову фундаментальну силу у Всесвіті

Чотири фундаментальні взаємодії визначають існування енергії та матерії. Тепер угорські фізики виявили нову силу у Всесвіті.

Майже все у Всесвіті утримується разом або відштовхується один від одного чотирма фундаментальними силами: гравітацією, електромагнетизмом і двома ядерними взаємодіями. Угорські вчені, можливо, виявили п’яту силу природи, яка допоможе розгадати одну з найбільших загадок астрофізики. Мова йде про існування темної енергії і матерії. Дані, отримані командою з Інституту ядерних досліджень Угорщині ще в 2016 році, доводять можливість одержання нового типу бозона при розпаді ізотопу берилію-8.

Тепер ті ж дослідники побачили другий приклад таємничої сили і частинок в дії, які називають X17, під час випробувань ізотопу гелію. Виходячи зі сучасного розуміння фізики, кут між двома частинками повинен зменшуватися, коли енергія, що випромінюється світлом збільшується. Замість цього вчені спостерігали абсолютно протилежну ситуацію — несподіване зростання числа електронів і позитронів, що розходяться під кутом в 140 градусів, проявлявся при випромінюванні з боку ядра гелію. Подальше вивчення «п’ятої взаємодії» допоможе у вирішенні давньої проблеми обліку темної матерії, яка становить більшу частину структури Всесвіту та відповідальна за незрозумілі явища в міжзоряному просторі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть