Не пропусти
Головна / Земля / Земля може покритися льодом дуже швидко

Земля може покритися льодом дуже швидко

Чим сильніше планета вкривається кригою — тим менше сонячного випромінювання поглинає, і тим активніше йде процес зледеніння.

За всю свою історію наша планета покривалася льодом кілька разів. Це підтверджують льодовикові відклади різних епох. Одне з таких відкладень кріогенійського періоду на території Ефіопії досліджували геологи з Прінстонського університету.

У своїй статті вчені пишуть, що уламки валунів, які були принесені в регіон льодовиками, переходять у стародавні шари карбонатів — «геологічний слід» багатого мікрофлорою мілководдя. Судячи по товщині шарів, перетворення райського куточка в обмерзлі пустки сталося дуже швидко. Точні терміни назвати неможливо, але це могло статися за період від 1000 до 100000 років.

Настільки швидке перетворення в «сніжок» вчені пояснюють тим, що при обмерзанні підвищується альбедо планети — здатність відбивати сонячні промені. Чим швидше поверхня покривається льодом — тим менше сонячної енергії поглинає Земля. Таким чином процес прискорюється.

Як виявилося, льодовиковий період на нашій планеті може стартувати досить різко. Звичайно, тотальне обледеніння за пару днів, як це люблять зображувати у науково-фантастичних фільмах, нам не загрожує. Але за термін 1000 років людська цивілізація може і не пристосуватися до нових умов.

 
comments powered by HyperComments