Всесвіт

Астрономи виявили величезну чорну діру в центрі 300 тисяч галактик

На думку зарубіжних астрономів, з-за величезного скупчення галактик в одній ділянці космосу, в ній може розташовуватися чорна діра величезних розмірів, яка «пожирає» їх. Відповідна стаття з’явилася на сторінках закордонного профільного видання.

Не секрет, що Всесвіт вдалося вивчити ще трохи краще після відкриття не менше 300 тисяч галактик у маленькому куточку північного неба, проте вчені сумніваються у великій тривалості їх існування. Річ у тому, що галактики таких розмірів, як правило, мають по сусідству великі чорні діри, які притягують до себе все в зоні досяжності. Фахівці припустили: в цьому випадку всі галактики зібрані поруч сусідять з колосальною чорною дірою. Нагадаємо, що дане скупчення галактик вдалося виявити за допомогою сканування космосу в діапазоні радіочастот від 120 до 168 мегагерців.

Примітно, що ці 300 000 галактик – лише 20% всієї обробленої інформації, отриманої після сканування космічного простору. По суті, після отримання решти масиву інформації вчені ідентифікують набагато більше об’єктів. До речі, про точні габарити вищеназваної чорної діри фахівці поки не говорять, можливо вона – найбільша у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button