Всесвіт

NASA розповіло про небезпеки польотів майже на швидкості світла (відео)

Подорожуючи зі швидкістю, близькою до швидкості світла, ви зіткнетеся з безліччю цікавих проблем, у яких, теоретично, є рішення. Про них варто дізнатися, перш ніж ви підете в дорогу, тому рекомендуємо подивитися відео NASA.

Breakthrough Starshot

Якщо ви шанувальник наукової фантастики, то ви бачили в фільмах і читали в книгах про кораблі, які здатні подорожувати по всьому Всесвіті за допомогою варп-двигуна, надсвітового або «стрибкового» двигунів.

Міжзоряні подорожі – це круто, але закони фізики кажуть нам, що це не можливо. Згідно з ними й, зокрема, теорії відносності Ейнштейна, способу досягти або перевищити швидкість світла не існує.

Проте, фізика, що керує нашим Всесвітом, допускає подорожі зі швидкістю, близькою до швидкості світла, хоча для досягнення її потрібно величезна кількість енергії.

Ті ж самі закони говорять і про проблеми, пов’язані з подорожами на настільки високих швидкостях. На щастя, NASA вирішило їх і випустило анімаційне відео, яке розповідає про основи міжзоряних подорожей.

«Отже, ви тільки що завершили модернізацію свого космічного корабля, і тепер він здатний літати майже зі швидкістю світла. Ми не знаємо, як вам це вдалося, але вітаємо! Перш ніж ви полетите, подивіться це відео, щоб дізнатися більше про небезпеки подорожей на швидкостях, близьких до швидкості світла, часу в дорозі і відстанях між деякими популярними точками у Всесвіті », – йдеться на початку відео.

Не торкаючись питання про те, як космічний корабель може досягати такої швидкості, оповідач переходить безпосередньо до проблем, пов’язаних з подорожами по релятивістському Всесвіту.

До них відносяться уповільнення часу, необхідність екранування і час, який буде потрібно, щоб дістатися навіть до найближчих об’єктів, таких як зірка Проксима Центавра або галактика Андромеда.

Це дуже складні проблеми, і найбільші наукові уми світу все ще шукають шляхи їх вирішення. Хороший приклад – Breakthrough Starshot, апарат, який використовує світлове вітрило для польоту на Альфа Центавра, який буде запущений в космос в найближчі роки. Його швидкість складе приблизно 20% від швидкості світла, а подорож займе 20 років.

Працюючи над проєктом Breakthrough Starshot, вчені вирішують проблеми екранування, зв’язку, підбирають камери і апаратуру, тип вітрила і його форму, а також думають над тим, як апарат сповільниться, досягши далекої зірки.

Відео підготовлено вченими та експертами з Goddard Media Studios (GMS) Центру космічних польотів імені Годдарда NASA. Роботою керував мультимедійний продюсер і член Асоціації космічних досліджень університетів (USRA) астрофізичного відділу Годдарда Кріс Сміт. Провідним аніматором відео став Крістофер Кім. Щоб перевести відео на українську мову, включіть субтитри, а потім в налаштуваннях переведіть їх (Субтитри-Перекласти- Українська).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button