Всесвіт

На Сонці утворилася гігантська корональна діра (відео)

Величезна нова дірка на Сонці, представляє собою велику чорну пляму в короні, була помічена в понеділок Обсерваторією сонячної динаміки НАСА. Такі корональні діри час від часу з’являються на Сонці, і це абсолютно нормально, незважаючи на страхітливий вигляд.

Представлена анімація демонструє знімки діри, отримані обсерваторією.

 Довідка: Корональна діра — це ділянка Сонця, де її магнітне поле відкривається в міжпланетний простір, завдяки чому гаряча речовина з корони швидше викидається назовні. У результаті в цих областях залишається вкрай мало гарячої плазми, тому на тлі більш гарячого і яскравого оточення вони виглядають такими темними.

Як пояснюють фахівці НАСА, корональні діри можуть займати до чверті поверхні Сонця і зберігатися протягом декількох тижнів або навіть місяців.

В цілому вони не представляють загрози, але іноді призводять до деяких проблем на Землі. Сонячні вітри, вивільнені з корони, здатні утворювати магнітні бурі, що порушують роботу супутникових і радіокомунікаційних систем. З іншого боку, вони можуть викликати приголомшливі полярні сяйва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button