Всесвіт

Що приховує Фобос: марсіанські фотографії

Ось уже майже двадцять років космічний зонд NASA постачає землян докладною інформацією про те, як поводиться Фобос — один з найбільш загадкових супутників Червоної планети.

Зонд NASA Mars Odyssey обертається навколо Червоної планети вже майже 19 років, що робить його космічним кораблем, який довше за всіх у світі зберігає активність на орбіті іншої планети. За ці роки він став свідком безлічі дивних речей, які спостерігачам з Землі практично неможливо помітити. Наприклад, приголомшливе барвисте зображення марсіанського місяця Фобоса — відмінний приклад інопланетних пам’яток, які Mars Odyssey може розглянути і вивчити у всій красі.

Шість незвичайних сфер, зображених на фото, нагадують фруктові цукерки. Однак насправді все це Фобос — колірні варіації позначають різну температуру місяця, яку Mars Odyssey вдалося вважати завдяки спеціальному тепловізору.

NASA
Стадії нагріву Фобоса

Синій колір, тобто найхолодніші години, що припадають на час місячного затемнення. У цей час Марс повністю затінює свій супутник від світла Сонця. А яскраво-червоні відтінки, навпаки, демонструють ті періоди, коли поверхня Фобоса нагрівається до максимальної температури. До речі, для марсіанського місяця вона невелика — всього 27 градусів Цельсія.

Постійний аналіз Фобоса і його поверхневих характеристик дозволяє з’ясувати, чим насправді є крихітний супутник (з радіусом всього близько 11 кілометрів). Був це астероїд, втягнутий в гравітаційне поле Марса, або, можливо, чимось більшим? В науковому середовищі на сьогодні дуже популярна теорія про те, що Фобос — це фрагмент, який відколовся в результаті страшного катаклізму, що стався в далекому минулому Червоної планети.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»