Всесвіт

На супутнику Сатурна знайшли свіжий лід

Вчені вивчили дані, які 13 років збирав космічний зонд НАСА Cassini. Дослідники помітили, що на Північній півкулі Енцелада, супутника Сатурна, є велика кількість свіжого льоду.

Одним з основних місць для пошуку життя за межами Землі в нашій Сонячній системі є місяць Сатурна – Енцелад. Вона покрита крижаною кіркою, під якою, як припускають дослідники, знаходиться вода в рідкому вигляді. На новій карті супутника, складеної з використанням як видимого світла, так і інфрачервоного випромінювання, видно, що ділянки геологічної активності покриті свіжою кіркою льоду.

Оскільки Енцелад покритий льодом, він дуже потужно відбиває світло і виглядати як яскраво-білий сніжний ком. Щоб зрозуміти більше про це небесне тіло, дослідники також проаналізували місії до Сатурну, які пройшли в 2007 році.

У цього пристрою був інструмент під назвою «Спектрометр видимого і інфрачервоного картування» (VIMS), який записав, як світло відскакує від Енцелада, розділяючи його на різні довжини хвиль і дозволяючи вченим робити висновки про те, з чого вона складається.

Уже в 2005 році дослідники вже помітили величезні шлейфи, що складаються з льоду і пари, які, ймовірно, виходять з океану, що знаходиться під поверхнею льоду. Нова спектральна карта показує, що інфрачервоні сигнали чітко корелюють з геологічною активністю, яку легко побачити на південному полюсі.

Ці дані говорять не тільки про те, що Північна півкуля покрита свіжим льодом, а й про те, що в обох півкулях сталася така ж геологічна активність – зміна поверхні ландшафту.

«Інфрачервоне випромінювання показує нам, що поверхня південного полюса молода, і це не дивно, тому що ми знали про струмені, які підривають крижаний матеріал», – розповідає співавтор дослідження Габріель Тобі з Нантського університету.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button