Людина

Фізичне навантаження зменшила ризик смерті при діабеті II типу

Китайські дослідники проаналізували дані майже п’яти тисяч осіб і виявили, що підвищена фізична активність здатна знизити ризик смерті при діабеті II типу на 25-32%.

Image by Pixabay

Фізичні вправи поліпшують чутливість до інсуліну, знижують ризик серцево-судинних захворювань і пригнічують вироблення цитокінів — білків, які викликають запальну реакцію. Цитокіни виробляються клітинами імунної системи і допомагають організму боротися з патогенами, але якщо їх рівень постійно підвищений, це може привести до розвитку запальних захворювань. Незважаючи на цей факт, дотепер точно не було зрозуміло, чи несе фізичне навантаження більше користі чи шкоди.

У новому дослідженні, яке було представлено на засіданні Європейської асоціації з вивчення діабету, дослідники проаналізували дані 4859 осіб з цукровим діабетом II типу, середній вік яких дорівнював 59,5 року. Інформація про учасників бралася з проведених в 2001, 2005, 2009 і 2013 роках опитувань. Учасникам ставили питання, які, зокрема, дозволили отримати інформацію про соціально-економічний статус, турботу про своє здоров’я і звичку до фізичних вправ.

Автори виявили, що люди з вищою фізичною активністю мали значно нижчий ризик смертності від усіх причин у порівнянні з тими, хто практично ніколи не робив вправи. Люди, які виконували помірну кількість вправ — витрачали в середньому від 0 до 800 ккал в тиждень, мали на 25% нижчий рівень смертності від усіх причин. Учасники, які повідомляли про високий рівень фізичної активності — більше 800 ккал в тиждень, — мали на 32% нижчий ризик смертності від усіх причин.

Тепер дослідники хочуть з’ясувати, які саме вправи і в якій кількості можуть продовжувати життя хворим з діабетом. Також вчені планують до кінця з’ясувати механізм цього впливу.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»