Здоров'я

Продукти, які небезпечно розігрівати через можливу токсичність

Деякі продукти краще не розігрівати, оскільки це змушує їх втрачати свою харчову цінність і навіть ставати небезпечними для організму.

Image by Pixabay

Дослідження показують, що окремі продукти харчування небезпечно розігрівати через їх можливу токсичність, що виникає під дією високих температур. Це пов’язано з тим, як продукти реагують з бактеріями при зберіганні, а також з білками, які розщеплюються під час приготування, констатують вчені.

Картопля. Після приготування вона повинна якомога швидше відправитися в холодильник. При тривалому перебуванні в умовах кімнатної температури продукт ризикує стати місцем проживання бактерій Clostridium botulinum, що викликають ботулізм. Розігрівати її потім і вживати в їжу може бути небезпечно. Зварену картоплю краще вживати охолодженою протягом 1-2 днів після готування.

Яйця. Страви з них є найбільш корисними свіжоприготовленими. Цей продукт містить багато азоту, який може окислюватися при повторному нагріванні. Залишки омлету або варені яйця, прибрані в холодильник, потрібно з’їдати холодними.

Гриби. Залишки грибів не слід підігрівати повторно, оскільки їх білок і інші поживних речовин можуть через це стати токсичними для організму. До того ж нагрівання грибного блюда більше одного разу здатне негативно впливати на серце. Частину страв з грибів правильно зберігати їх в холодильнику і з’їдати холодними. Не зберігайте їх більше доби.

Рис. Вживання повторно нагрітого після приготування рису підвищує ризик харчового отруєння через присутність високорезистентних бактерій Bacillus cereus, які можуть розмножуватися, якщо він неправильно зберігався.

Курка. Вона містить велику кількість білків. На думку вчених високобілкову їжу небезпечно розігрівати повторно – це може змінити склад білків, що зробить її потенційно токсичними. Якщо в холодильник були прибрані залишки курки, їх слід вийняти за деякий час до їжі, щоб їжа встигла нагрітися до кімнатної температури, – але не розігрівати.

Буряк. Токсичним при нагріванні його робить високий рівень природних нітратів. Одного разу приготований продукт потрібно їсти тільки охолодженим. У гірших випадках споживання повторно розігрітого буряка здатне стимулювати процеси, що ведуть до розвитку раку.

Шпинат. Як і буряк, містить нітрати, що перетворюються при розігріві в нітрити, здатні діяти на організм як канцерогени. Його краще готувати на пару і швидко охолоджувати.

Олія. Олія з волоського горіха, авокадо, виноградних кісточок, лляне характеризуються дуже низькою температурою плавлення, що робить їх токсичними при нагріванні.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button