Екологія

У Китаї рівень води в річці Янцзи сягнув найнижчого показника за 150 років

У Китаї рівень найдовшої річки Азії Янцзи сягнув найнижчого показника, для цієї пори року, з початку обліку в 1865 році, що може негативно вплинути на економіку.

Зниження рівня води призвело до порушення виробництва електроенергії на багатьох ключових ГЕС, викликавши енергетичний хаос у деяких частинах країни, повідомляє Bloomberg.

Річка в Китаї має довжину близько 6300 км та живить ферми, які забезпечують значну частину продовольства в країні, і величезні гідроелектростанції.

В матеріалі зазначили, що великі міста, зокрема Шанхай, скорочують використання електроенергії. Tesla Inc. попередила про збої в ланцюжку поставок для свого заводу в Шанхаї, а такі компанії як Toyota Motor Corp. і Contemporary Amperex Technology Co., провідний у світі виробник акумуляторів для електромобілів, закрили заводи.

В BloombergNEF підкреслили, що зміна клімату, ймовірно, призведе до більш частих і стійких хвиль спеки та посух. Тому поточні відключення піднімають довгострокові питання щодо залежності Китаю від гідроенергетики, найбільшого джерела чистої енергії в країні, на частку якого у 2020 році припадало близько 18% виробництва електроенергії.

Це загострює проблеми у відродженні економіки, яка вже постраждала від частих блокувань через Covid та кризи власності.

У той час як виробництво дамб в регіоні Сичуань впало вдвічі, виснажлива спека спричинила зростання попиту на електроенергію приблизно на чверть.

На думку аналітика BloombergNEF  Ханьяна Вея, дефіцит електроенергії в Сичуані показує, що гідроенергетика, яка зазвичай вважається найстабільнішим відновлюваним джерелом, все ще не така надійна, як вугілля.

Очікується, що нинішня ситуація буде менш болючою, ніж у 2021 році, оскільки найсуворіші заходи були в основному обмежені Сичуанем, який становить лише 5% ВВП країни.

Однак це може становити загрозу для економіки. Економісти вже погіршили прогноз зростання країни на цей рік до менш ніж 4%, що значно нижче цільового показника уряду в 5,5%.

В Ухані цього літа температура регулярно перевищувала 40 градусів за Цельсієм.

“У довгостроковій перспективі Китай та решта світу стикаються зі зростаючими проблемами через нестабільні погодні умови”, – зазначили в повідомленні.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments