Земля

На Європу рухається африканська спека

Починаючи з 30 липня 2017 року і на невизначений період часу у зв’язку з встановленням блокуючих циклонів поблизу Великобританії і Скандинавського півострова очікується винесення дуже спекотної тропічної повітряної маси з півночі Африки. У ряді країн Південної, Центральної і Південно-Східної Європи очікується аномальна спека і посуха.


В Південній Росії та Україні температура досягне показників в +34+40°, у країнах Південної Європи до +42°С. Температура на висотах 850 гПа або ~ 1,5 км температура досягне тропічних значень +20+22°, при середній кліматичній нормі для помірного клімату +12 +14°. Початок серпня, зокрема для України, ймовірно, буде найбільш спекотним починаючи з 2010 року.

На карті показана часова “окупація” Африкою країн Європи. Кольори на карті характеризують декаметри ( де – приставка 10). Якщо колір зелений, висота з атмосферним тиском 500 гПа (середня тропосфера) знаходиться нижче середнього значення, а якщо червоним, то висота з цим же атмосферним тиском знаходиться вище середнього значення. Зелені ділянки характерні для холодних циклонів, а червоні – для теплих антициклонів або зон низького тиску тропічних і екваторіальних широт.

Наприклад, центр циклону з тиском 990 гПа поблизу Великобританії має значення ~ 540 декаметрів, який означає, що тиск 500 гПа у цього циклону розташовується на висоті 5400 метрів або 5,4 км. Це – холодний циклон або улоговина холоду. Центр антициклону над Україною з тиском 1020 гПа має значення ~ 592 декаметров, яке означає, що тиск 500 гПа знаходиться на висоті 5920 метрів або 5,92 км (характерно для тропіків і екватора)/ середнє значення ~ 5,5 км. Такі теплі антициклони характеризуються наявністю гребеня тепла. Пов’язано це з тим, що в холодному повітрі тиск падає швидше, а в теплому – повільніше.

Як правило, антициклон з такими показниками, на рівні землі проявляється аномальною спекою і засухою. Крім цього, сама наявність теплого антициклону на висотах 500 гПа говорить про ймовірності блокування ведучого потоку та, як наслідок, порушення нормального західного переносу повітряних мас (ЗПВМ) і посухи.

Індекс NAO або індекс, що показує інтенсивність ЗПВМ, піде в глибокий мінус, що буде означати значне ослаблення західного переносу повітряних мас. На карті чітко видно, що червоний колір теплої і високої середньоїтропосфери, характерний для Африки, зайняв більшу частину Європи. За попередньою інформацією спека триватиме до кінця першої декади серпня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button