Земля

Зоологи вперше зняли на відео, як гігантська черепаха полює на птаха і з’їдає його

Дослідники зняли на відео, як черепаха дуже повільно наближається до птаха, вбиває його та з’їдає.

У дослідженні, опублікованому в журналі Current Biology, вчені детально описали зустріч гігантської черепахи (Aldabrachelys gigantea) і пташеня малої крячки (Anous tenuirostris). Дослідники припускають, що це, мабуть, не перший птах, який загинув від укусу черепахи, і навіть не останній.

На відео доросла самка черепахи проявляє особливий інтерес до пташеня крячки, який застряг на колоді. Черепаха повільно цілеспрямовано підступає до птаха з відкритим ротом і витягнутою шиєю.

“Вона дивилася прямо на крячка і цілеспрямовано йшла до нього. Це було дуже, дуже дивно і повністю відрізнялося від звичайної поведінки черепахи», – написав автор дослідження Джастін Герлах з Кембриджського університету.

Вчені відзначають, що в цілому полювання тривало сім хвилин.

У якийсь момент голова крячка виявилася в пащі кровожерливої черепахи. Мертвий птах впав на землю, після чого черепаха швидко розправилася з тілом, проковтнувши пташеня цілком.

“Я не міг повірити в те, що бачив. Це було жахливо і дивно одночасно», – сказав Герлах.

Загалом, гігантські черепахи – травоїдні тварини. Однак, за словами вчених, зустрічалися деякі повідомлення про те, як черепахи розчавлювали крабів панцирами, їли падаль або полювали на птахів. Це відео є “першим задокументованим спостереженням черепахи, яка навмисно напала та з’їла іншу тварину”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button