Земля

Звалилася прямовисна скеля біля вершини Евересту

Одна з найбільш відомих точок маршруту на Еверест (Джомолунгму) альпіністів – майже вертикальний схил, що отримав назву щабель Хілларі, – обвалилася, що робить підкорення найвищої гори світу ще більш небезпечним.


Названий на честь керівника першої експедиції, яка підкорила вершину – новозеландця Едмунда Хілларі – 13-метровий схил представляв собою гребінь з снігу і льоду, який спортсменам необхідно було долати по одному. Як відзначають скелелази, обвал породи міг викликати вкрай руйнівний землетрус в квітні 2015 року в Непалі, при якому загинули понад 8 тисяч осіб, підземні поштовхи викликали зсуви і сходи лавин.

Сама Джомолунгма тоді зрушилася на три сантиметри.

“Не знаю, що треба буде робити, коли снігового покриву не буде, оскільки зараз там лежать величезні камені, з якими буде досить непросто впоратися”, – зауважив британський альпініст Тім Моуздейл.

За словами підкорювача гір, в минулому році він не зміг перевірити стан щаблі, оскільки та була засипана щільним шаром снігу, але в цьому році він побачив лише уламки каміння на її місці.

Як буде тепер організований порядок подолання цієї перешкоди, мандрівники не знають.

“В абсолютно ясний день не має значення, затрималися ви на півтори-дві години у ступені Хілларі, що зовсім близько від вершини. Однак якщо погода змінюється, це питання життя і смерті”, – говорив ще п’ять років тому ветеран альпінізму сер Кріс Бонінгтон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button