Екологія

На Землі вже відбувалося різке зростання температур під час глобального потепління

Палеокліматологи з’ясували, що клімат Землі вразливий до різкого зростання температур, він відбувався і раніше в період глобального потепління.

Вчені зацікавилися тим, як періоди різкого потепління і похолодання клімату на Землі відбилися на коливання температур в наступні епохи. Це потрібно, щоб зрозуміти, як нинішнє глобальне потепління вплине на клімат планети в довгостроковому періоді.

Автори нової роботи зібрали інформацію про осадові породи, які накопичувалися на дні Світового океану в останні кілька десятків мільйонів років, і виміряли частки ізотопів вуглецю і кисню в їх різних шарах, щоб зрозуміти, при якій температурі з’явилися ці відкладення.

На основі цих даних учені з’ясували, наскільки сильно температури знижувалися і підвищувалися після кожного епізоду різкого похолодання чи потепління клімату, і зіставили ці дані між собою.

“Північна полярна шапка може зникнути в найближчі десятиліття і століття. Наші спостереження і розрахунки показують, що це зробить клімат планети значно вразливішою для вкрай довгих епізодів різкого зростання температур, аналоги яких ми виявили в недавньому геологічному минулому Землі.” – стверджує Костянтин Арншайдт, зазначив один з авторів дослідження

За підсумками роботи автори з’ясували, що в минулому найчастіше відбувався різке зростання температури: він підвищував ймовірність виникнення додаткових сплесків глобального потепління.

Автори припускають, що такі хвилеподібні зміни клімату були викликані змінами в характері руху орбіти Землі й різними біологічними процесами, наприклад, розкладанням органіки в відталої вічній мерзлоті, яка спровокувала попередні епізоди зростання температур.

Автори зазначили, що прогресування нинішнього глобального потепління спричинить повторення аналогічних екстремальних температур і в майбутньому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments