Головна / Земля / На Землю насувається потужна сонячна буря

На Землю насувається потужна сонячна буря

На Землю обрушаться магнітні бурі, які будуть викликані спалахами на Сонці.

На Землю насувається потужна сонячна буря, яка викличе «геомагнітні збурення», а також забезпечить скандинавським країнам північні сяйва і інші «небесні краси».

Північне сяйво, досить рідкісне явище, зможуть побачити в Ісландії, Норвегії, Фінляндії і Швеції вже в найближчі дні. Справа в тому, що якраз тоді сонячний вітер досягне земної атмосфери.

Експерти стверджують, що сонячні вітри прибудуть 4-го і 7-го жовтня. Там, куди вони прибудуть, очікується як мінімум «світлове шоу».

Аврори, як називають північні сяйва, передбачити нелегко, але, коли такий сонячний вітер потрапляє в атмосферу Землі, тоді заряджені частинки стикаються з газоподібними і створюють приголомшливо красиві небесні явища.

Проте вчені попереджають, що якщо потужні потоки сонячного вітру і радіації досягнуть Землі, то вони можуть вивести з ладу супутники і енергосистеми.

Крім того, через спалахи на Сонці в жовтні, на нашу планету обрушаться магнітні бурі, які приносять дискомфорт метеочутливим людям. З 7 жовтня очікується ціла серія електромагнітних бур різної інтенсивності.