Земля

Пташиний грип добрався до Антарктиди

Новий штам пташиного грипу виявили у пінгвінів в Антарктиді. Новина засмутила біологів — раніше вважалося, що віруси рідко добираються до замерзлого континенту. Переносять небезпечну інфекцію перелітні птахи.

a570bef6930056bbacd2dcd922db002d
Австралійські дослідники відкрили новий штам пташиного грипу у антарктичних пінгвінів в 2015 році. Вірус був дивно схожий на північноамериканський, а це значить, потрапив до Антарктиди недавно. Вперше пташиний грип зафіксували в Антарктиді в 2013 році, але відкриття нового штаму сигналізує про підвищену вразливість пінгвінів до смертельного захворювання.

Унікальний штам грипу, знайдений в 2013 році, повторно знайшли і в 2014 році. А це означає, що вірус може виживати під льодом взимку, а після знову з’являтися на поверхні влітку.

Читайте також: 

Аерони Херт доцент інституту інфекцій та імунітету Пітер Доерті (Австралія) каже, що раніше вчені вважали Антарктиду захищеною від вірусів завдяки віддаленості від інших материків. Найімовірніші «імпортери» вірусу в Антарктиду — перелітні птахи полярна крачка і поморник. У Північній і Південній Америках мігруючі птахи підхоплюють інфекцію на пташиних фермах курей і качок і повертаються в Антарктиду вже зараженими.

Хоча пінгвіни поки не хворіють пташиним грипом, сам факт того, що віруси можуть потрапити в Антарктиду, хвилює фахівців. «Вплив патогенного вірусу грипу, який стає причиною смерті або серйозної хвороби у птахів і може бути спустошливим», — говорить Херт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button