Земля

WWF розповів про катастрофу, яка відбувається в дикій природі

Всесвітній фонд дикої природи WWF опублікував доповідь, в якій говориться, що популяція диких тварин скоротилася більш ніж на дві третини менше ніж за 50 років. Природоохоронна організація підкреслює, що це “катастрофічне зниження” не показує ніяких ознак уповільнення. WWF говорить про те, що природа руйнується людьми з небаченою до цього швидкістю.

Image by Free-Photos from Pixabay
«Дика природа знаходиться у «вільному падінні», оскільки ми спалюємо ліси, ловимо рибу і знищуємо дикі райони», – каже Таня Стіл, виконавчий директор WWF, для BBC. «Ми руйнуємо наш світ, ризикуючи нашим здоров’ям, безпекою та виживанням тут, на Землі. Тепер природа посилає нам відчайдушний сигнал SOS, і час йде ».

У доповіді розглядалися тисячі різних видів дикої природи, контрольовані вченими-екологами по всьому світу. Вони зафіксували в середньому 68% падіння більш ніж 20 000 популяцій ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб з 1970 року.

Цей спад явне свідчення шкоди, яку людська діяльність завдає природному світу, сказав доктор Ендрю Террі, директор з охорони природи Лондонського зоологічного товариства (ZSL).

«Якщо нічого не зміниться, популяція, безсумнівно, продовжить падати, приводячи дику природу до вимирання і погрожуючи цілісності екосистем, від яких ми залежимо», – додав він.

У доповіді говориться, що пандемія COVID-19 є нагадуванням про те, як тісно пов’язані люди і природа. Фактори, які призводять до виникнення пандемій, включаючи втрату середовища проживання і торгівлю ресурсами, також є одними з рушійних сил скорочення чисельності дикої природи.

Вчені говорять, що є і хороші новини. Дані моделювання показують, що ми можемо зупинити і навіть повернути назад процес втрати місця існування і збезлісення, якщо приймемо термінових заходів щодо збереження і змінимо спосіб виробництва і споживання продовольства. Це зажадає системних змін в тому, як ми виробляємо їжу, отримуємо електроенергію, управляємо нашими океанами і використовуємо матеріали.

За останніми даними, які опублікувала Міжурядова група вчених в 2019 році, на цей час один мільйон видів (500 000 тварин і рослин і 500 000 комах) знаходяться під загрозою зникнення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button