Екологія

Національний парк вирішив відправляти сміття поштою додому туристам

Національний парк Таїланду радикально розв'язав проблему сміття

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять – проста істина, яку, очевидно, дуже важко зрозуміти багатьом людям по всьому світу і яких тільки виховних заходів не вигадували, щоб змусити людство дотримуватися чистоти. Адміністрація національного парку Кхауяй, що розташованого неподалік від столиці Таїланду Бангкока, підійшла до питання радикально: відтепер усі відвідувачі, які залишили після себе сміття отримають його поштою.

Мабуть, подібну ініціативу непогано б ввести в деяких інших закладах, причому не тільки в заповідниках або національних парках. Проблема виникає лише в необхідності тотального стеження для ідентифікації «власників» сміття, а це неприпустимо.

Сміття, яке туристи розкидають в заповідниках не тільки псує красу пейзажу, а й може завдати шкоди як довкіллю, так і тваринам, які обов’язково спробують дістати що-небудь їстівне з нього. У Таїланді смітити на території національного парку – кримінально каране діяння, максимальний термін за яким складає до п’яти років у в’язниці. Мабуть, таке суворе покарання або навіть штрафи влада застосовує лише у виняткових випадках, а для профілактики вирішили повернути відвідувачам залишене ними сміття.

Оскільки на вході в Кхауяй кожен турист обов’язково вказує свою домашню адресу, для рейнджерів парку не складає труднощів відправити поштою «забуті предмети». Як пише BBC, деяким нечупара такі посилки вже почали приходити – крім пластикових пляшок, стаканчиків і обгорток до них прикладається ввічлива записка «Ви забули це в парку». Ну, і звісно ж, дані таких порушників обов’язково відправляються в поліцію. Про новий спосіб покарання любителів розкидати сміття попереджають плакати на вході, так що неприємна посилка не повинна ставати сюрпризом.

Кхауяй є одним з найстаріших національних парків в Південно-Східній Азії. Він славиться своїми неймовірно мальовничими краєвидами, багатою природою і великою кількістю красивих водоспадів.

Боротьба з побутовими відходами, які недбайливі жителі або відвідувачі міст залишають не в призначених місцях – історія далеко не нова. Наприклад, в минулому році Британський музей навіть влаштовував виставку з одноразовим посудом, якій більше 3,5 тисяч років, і багаті мешканці Криту подібними предметами розкидалися не гірше сучасних «шашличників».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button