Екологія

Супермаркет з «зеленим» дахом продає власні овочі

Площа городу становить 2 322 кв. м, а тут вирощується понад 30 видів продукції, причому вся вона сертифікована як «органічно чиста».

Супермаркет с “зеленой” крышей продает собственные овощи

Компанія The Green Line: Green Roof з Монреаля домоглася великих успіхів: принаймні, один супермаркет продає овочі та зелень, вирощені на власному даху будівлі, де розташований магазин – перший такого роду в Канаді.

Площа городу становить 2 322 кв. м, а тут вирощується понад 30 видів продукції, причому вся вона сертифікована як «органічно чиста». В гастрономі IGA Extra Famille Duchemin в районі Сен-Лоран найбільшого франкомовного міста світу (після Парижа, зрозуміло) можна придбати свої власні салат-латук, редиску, базилік, помідори, баклажани та іншу корисну і смачну зелень.

Рішар Дюшмен, співвласник IGA, сприйняв вимогу муніципальної влади Сен-Лорана зробити дах придатним для розміщення на ньому зелених насаджень не в якості обмежувального заходу, а як можливість нового розвитку власного бізнесу.

«У деяких ресторанах вирощують власну зелень в ящиках, так що ми просто просунули цю ідею трохи далі», – говорить Дюшмен. І продукти з городу продаються в магазині за тією ж ціною, що й інші «органічні».

Сертифікат LEED Gold означає найвищу якість «зелених» будівель, і «зелений» дах зіграв чималу роль у цій оцінці, і він приносить подвійну користь: через те, що на будівлі встановлена подвійна ізоляція, вона споживає трохи менше електроенергії і газу.

Вода для поливу – це рідина, що збирається після фільтрації повітря в магазині і дощова. На даху живуть також звичайні для цієї місцевості птахи і, природно, комахи, повідомляє russianweek.ca

Деякі пестициди допустимі навіть у «органічній» продукції, але в цьому випадку садівники, за словами головного з них – Тіма Мерфі, намагаються уникати їх застосування.

Як стверджує П’єр Сен-Лоран, виконавчий віце-президент компанії Sobeys в Квебеку (їй належить мережа IGA), попит на «зелені» дахи у канадських супермаркетах стійко зростає в останні роки. Хоча поки рано говорити про такі схожі проекти, але цей, за словами Сен-Лорана, можна вважати більш, ніж вдалим.

 

Кнопка «Наверх»