Земля

Над світом нависла загроза продуктової кризи

Через порушення ланцюжків поставок на тлі пандемії коронавірусу, дощів і посух, вірусів, що вражають худобу, над світом нависла загроза продовольчої кризи, стверджує CBNC.

People photo created by jcomp – www.freepik.com

Дефіциту продуктів харчування в світі, в цілому, не спостерігається, але вартість їжі зростає. За даними ООН, в серпні 2020 року вартість харчових продуктів зросла третій місяць поспіль і досягла свого максимального значення з лютого.

За інформацією Китайського бюро статистики, ціни на їжу в КНР в серпні злетіли більш ніж на 11 відсотків у порівнянні з серпнем минулого року. Причиною стала африканська чума свиней, яка різко скоротила поголів’я тварин в Китаї і привела до зростання вартості свинини на 50 відсотків. Крім того, через спекотну і дощову погоду ціни на овочі в КНР злетіли на 6,4 відсотка, а вартість яєць зросла на 11,3 відсотка.

Іншим ударом по продовольчій безпеці багатьох країн стало порушення ланцюжків постачань під час пандемії коронавірусу. Фермери та малий бізнес зазнали збитків через неможливість реалізувати швидкопсувні товари. Крім того, коронавірус вдарив по поставкам добрив і насіння, а також обмежив приплив сезонної робочої сили, яка забезпечує своєчасний збір урожаю.

Як стало відомо в серпні 2020 року, влада Китаю закликала жителів країни припинити марнотратство в їжі і почати економити на тлі пандемії. Пізніше американське видання Vice повідомило, що в деяких містах КНР хочуть встановити обмеження на кількість їжі, яку люди можуть замовляти в ресторанах. Захід пов’язаний зі збільшенням кількості харчових відходів і зростанням цін на продукти.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button