Головна / Земля / Фахівці: Забруднення океанів пластиком веде до захворювання коралів

Фахівці: Забруднення океанів пластиком веде до захворювання коралів

Вчені з’ясували, що пластикове сміття в океанах згубно впливає не тільки на птахів, черепах і китів, але і на корали. Згідно з дослідженнями, корали рифів Азії та Австралії, заплутані в пластику, на 90% частіше страждають від хвороби, яка призводить до загибелі.

У період з 2011 по 2014 рік дослідники розглянули більше 124 000 коралів в 159 рифах Азіатсько-Тихоокеанського регіону, в якому знаходиться більше 55% всіх світових рифів. За їх оцінками, на коралових рифах в цьому районі виявлено понад 11 мільярдів пластикових предметів. Згідно дослідженню, опублікованому в Science, пластик провокує спалахи хвороб коралів.

Існують різні причини, за якими пластик може призводити до захворювань коралів, як повідомив The Verge співавтор дослідження Джолеа Лемб, морський біолог Корнельського університету. Пластик може закрити корали від світла і позбавити кисню, надламати частину коралів або викликати хворобу за допомогою бактерій. Попередні дослідження показали, що в пластиковому смітті переважає бактеріальний рід Vibrio.

Гарна новина полягає в тому, що ця проблема вирішується: краще управління відходами в таких країнах, як Індонезія, може запобігти потраплянню більшої частини пластмасового сміття в океан. Гарним внеском також стане скорочення використання одноразових склянок, тарілок і пляшок з водою.

Коралові рифи вже страждають через глобальне потепління. Враховуючи зростаючі темпи знебарвлення, просто необхідно обгороджувати рифи від сміття, адже це може коштувати коралам життя.