Людина

Доведено існування другого «мозку» у людини

Іноді людина приймає важливе рішення керуючись не тільки логікою, а й певним «передчуттям» або інстинктом. Вчені з’ясували, який орган відповідає за подібні прояви. Про це повідомляє Science Focus.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Коли люди говорять про те, що від страху їх нудить, при хвилюванні все всередині стискаються, а від закоханості парять «метелики в животі», вони мають на увазі певне відчуття, яке багатьом знайоме. За це відповідає «другий мозок» – ентеральна нервова система. Іншими словами, це велика мережа нейронів, пов’язана з кишечником.

Ця система знаходиться в постійній взаємодії з головним мозком через блукаючий нерв. В області живота знаходиться 50-100 мільйонів нервових клітин, майже як і в спинному мозку.

Доктор Емерал Майер з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі говорить про те, що незвичайні почуття або відчуття фіксуються. Причому, мозок «записує» інформацію про те, в якому стані знаходиться кишечник в різних ситуаціях. За його словами, це працює як бібліотека зі швидким доступом, яка допомагає оцінювати нові завдання, грунтуючись на інтуїції, а не на свідомому і раціональному мисленні.

Американські вчені працюють над пристроєм, який зможе відстежувати сигнали ентеральної нервової системи в реальному часі. Це може допомогти в лікуванні багатьох захворювань, наприклад, депресії або хвороби Паркінсона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button