Технології

Надтонка плівка працює як «кондиціонер» для будівель

Технологія працює цілодобово без використання електрики або води.

Сверхтонкая пленка работает как «кондиционер» для зданий

Інженери з Колорадського університету в Боулдері розробили тонкий, штучно структурований «метаматеріал», який може охолоджувати об’єкти під прямим сонячним світлом без використання води або енергії. При нанесенні на поверхню, метаматеріал-плівка охолоджує об’єкт знизу, ефективно відбиваючи сонячну енергію назад, одночасно дозволяючи поверхні випромінювати своє тепло у вигляді інфрачервоного теплового випромінювання.

Щоб знизити температуру поверхні під собою, плівка працює за допомогою процесу, відомого як «пасивне охолодження». Це означає, що вона випускає тепло об’єкта через теплове випромінювання, не пропускаючи будь-яку вхідну сонячну енергію.

Завдання для дослідників полягала у створенні матеріалу, який міг би забезпечити два-в-одному: відбивати будь-які вхідні сонячні промені назад в атмосферу, зберігаючи при цьому можливості виходу для інфрачервоного випромінювання.

Щоб вирішити цю проблему, дослідники вбудували інфрачервоні радіаційні скляні мікросфери в полімерну плівку. Потім під цей шар вони додали тонке срібне покриття для досягнення максимального спектрального коефіцієнта відбиття.

«Як утворення метаматеріалу зі скловолокна, так і срібне покриття виробляються за типом процесу прокатки в рулон,» — додав Ронггі Янг, професор механічної інженерії і член Американського товариства інженерів-механіків. Це означає, що плівка може бути виготовлена з використанням стандартних способів виробництва рулонних валиків за ціною близько 50 центів за квадратний метр.

Товщина плівки всього 50 мікрометрів, це трохи більше, ніж алюмінієва фольга. І, як і фольгу, дослідники говорять, що її можна легко і економічно виробляти рулоном для великомасштабних житлових і комерційних застосувань. Про це повідомляє Facepla.net

Кнопка «Наверх»
Закрыть