Технології

ВМС США збирається перетворити моряків в супергероїв

Національний центр виробничих наук (NCMS) замовив два екзоскелети Fortis виробництва Lockheed Martin для тестування і оцінки. Одягнені в такі незвичайні костюми члени команд технічного обслуговування кораблів отримають надлюдську силу і зможуть виконувати роботи з підняття і перенесення важкого устаткування з меншою напругою.

foto_cikavosti_10.092014-14_resized

Про сучасні морські судна ходить один популярний міф: нібито моряки проводять там цілий день виключно дивлячись на екрани і натискаючи на клавіші. Насправді життя на борту навіть найбільш просунутих кораблів більше нагадує будні адмірала Нельсона, ніж капітана Пікарда: екіпажу доводиться виконувати складні фізичні завдання, щоб постійно підтримувати судно у бойовій готовності. Звичайно, вони не розправляють вітрила і гармати, але, коли справа доходить до рішення повсякденних завдань на зразок розвантаження боєприпасів або оснащення обладнання, потрібне застосування грубої сили і величезна витривалість.

Читайте також: Вперше створено м’який екзоскелет-костюм для людини

 

“Технічне обслуговування суден часто вимагає використання важких інструментів, – розповідає один з директорів Lockheed Martin Адам Міллер (Adam Miller). – Однак екзоскелети Fortis допоможуть технічній команді витримувати цю значну вагу протягом тривалого періоду часу – при цьому людина буде значно менше втомлюватися”.

Збройні сили США вже протягом багатьох років розглядають можливість використання екзоскелетів. Однак, якщо для піхоти необхідні поршневі скелети, які допоможуть солдатам нести важкі вантажі по пересіченій місцевості, військово-морський флот зацікавлений в таких экзоскелетах, які моряки зможуть використовувати регулярно, день у день.

По суті Fortis – це укріплені рами, що забезпечують міцність тіла і додаткову серйозну витривалість, приймають на себе вагу важких предметів. Вони дозволяють операторам піднімати об’єкти вагою до 16,3 кілограми так, як якщо б вони були зовсім невагомими. Використання Fortis в комплекті з інструментом Equipois ZeroG може зменшити втому на 300% і підвищити продуктивність від 200 до 2700%.

За словами винахідників, Fortis більше схожий на установку стедікам, що використовується кінематографістами. Його можна використовувати в положенні стоячи і з коліна, регулювати під різну висоту оператора і для різних типів статури і суглобів. Ергономічний дизайн не сковує рухи.

Читайте також: Військові США протестували новий екзоскелет

За словами представників Lockheed Martin, військово-морський флот США стане першим покупцем екзоскелетів Fortis –
фахівцями буде проведена оцінка технології та адаптація її для потреб оборони. Мається на увазі також використання за прямим призначенням на верфях ВМФ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button