Фото

Перша приватна залізниця в США (фото)

Quincy Granite Railway – саме так називається перша комерційна залізниця в історії Сполучених Штатів Америки, яка давно не функціонує і являє собою виключно історичний пам’ятник.


Архітектор Соломон Віллард (Solomon Willard), який став керівником будівництва Quincy Granite Railway, прислухався до інженера Грідлі Брайанта (Gridley Bryant) і став співавтором історичної події. В Квінсі, штат Массачусетс, до середини XIX-го століття з’явилася перша комерційна залізниця. Брайант реалізував на 5-кілометровій ділянці чималу кількість власних розробок. Дивно, але жоден винахід Грідлі за все життя так і не запатентував, вважаючи, що всі його проекти повинні бути надбанням людства.

Дорога була побудована між гранітними копальнями і пристанню на річці. Транспортували залізницею вагони не локомотиви, а коні. З часом, дерев’яні рейки замінили на гранітні, а з відкриттям ще одного рудника, протяжність дороги збільшилася на кілька кілометрів. Залізниця функціонувала до 40-х років минулого століття.Зараз вона просто є історичною пам’яткою, а сама місцевість приваблює любителів екстріму і графітчиків.

Той самий монумент, заради якого почався видобуток граніту і згодом побудована залізниця.


Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button